Medicii spun că este nevoie ca autorităţile locale să facă zonele de deşert medical atractive pentru tinerii doctori
Trebuie rezolvată problema lipsei de medici, cu care se confruntă zone întinse din ţară, una dintre cele mai mari probleme din sistemul sanitar românesc, a declarat la Prima News Cătălina Poiană, preşedintele Colegiului Medicilor din Bucureşti.