Noi mărturii. Asistentă la Spitalul din Sibiu: "Am văzut cum se omoară oameni prin sedare. Se miza mai mult pe cei fără aparţinători"
Un dosar penal pentru omor a fost deschis, după ce în presă au apărut dezvăluiri despre cum sunt trataţi bolnavii de COVID-19 în secţia ATI a Spitalului judeţean din Sibiu.