Coreea de Nord mobilizează funcţionarii pentru a lupta împotriva secetei
Coreea de Nord a desfăşurat muncitori non-manuali în fermele din întreaga ţară pentru a evita grave pierderi de recolte din cauza secetei, au anunţat miercuri media oficiale, notează AFP.