Cîţu: Vom introduce cât mai curând obligativitatea certificatului verde. Este cea mai non-invazivă măsură pentru a nu închide economia
Premierul interimar Florin Cîţu a declarat, vineri, că introducerea obligativităţii certificatului verde pentru angajaţi este cea mai non-invazivă măsură, în contextul valului patru al pandemiei, pentru a nu se închide din nou economia, motiv pentru care, cât de curând, vor fi introdus.