VIDEO. Sorana Cîrstea a fost eliminată la Roma de Madison Keys. Partida a fost întreruptă în setul 2 după ce un bărbat a intrat pe teren

Sorana Cîrstea, cap de serie 28 şi locul 32 WTA, a fost eliminată, luni, în optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.

Cîrstea a fost învinsă de Madison Keys (SUA, 16 WTA şi cap de serie 18), scor 6-2, 6-1.

Partida a durat o oră.

Meciul a fost întrerupt aproximativ 40 de minute în setul doi, după ce un bărbat a intrat pe teren şi a aruncat cu confetti. Conform presei italiene, pe teren ar fi intrat două persoane, dar una ar fi stat la marginea arenei.

Prezenţa în optimi asigură un premiu de 52.480 de euro şi 120 de puncte.