Prohibiţia pescuitului în România s-a încheiat
Prohibiţia pescuitului în România s-a încheiat miercuri, însă există în continuare restricţii la capturarea unor specii de peşti, potrivit ordinului comun de prohibiţie din acest an emis de Ministerul Agriculturii şi cel al Mediului.