ACADEMICA CLINCENI – FC ”U” CRAIOVA 1-2. TRUPA LUI ADI MUTU A CONTROLAT PARTIDA, DAR A TREMURAT SERIOS PE FINAL

FC ”U” Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Clinceni, formaţie care este pe ultimul loc în Casa Liga 1 şi are 0 puncte, după primele patru etape. Meciul din etapa a 4-a a fost transmis în direct pe Look Sport.

Sidibe şi Baeten au dus echipa antrenată de Adi Mutu la două goluri avans la pauză şi totul ducea către o victorie facilă. Emoţiile au venit pe final, eroarea portarului Gremsl la un corner, din minutul 84, a dus la golul ilfovenilor, la singurul şut pe cadrul porţii. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, iar craiovenii ajung la a doua victorie stagională şi au un parcurs solid de la promovare.

Distribuie:envelope-fillEmail