Italia va pune capăt stării de urgenţă sanitară pe 31 martie, a anunţat premierul Draghi
Guvernul Italiei va pune capăt stării de urgenţă anti-COVID pe 31 martie, a anunţat miercuri premierul italian Mario Draghi, promiţând o revenire graduală la viaţa normală, după mai mult de doi ani de criză sanitară, informează Reuters.