Clasa politică

Coaliţia a dinamitat guvernarea

Coaliţia a dinamitat guvernarea

România traversează o criză guvernamentală de proporţii! Toti miniştrii USR în frunte cu vicepremierul Dan Barna şi-au anunţat demisia aseară, iar în această dimineaţă au mers la Guvern pentru a-şi depune demisiile oficial.

Barna: Nu facem bambilici cu demisiile

Barna: Nu facem bambilici cu demisiile

Ministrii URS PLUS îşi menţin demisiile! Este anunţul făcut de liderul partidului , Dan Barna, după întâlnirea pe care a avut o astăzi cu preşedintele Klaus Iohannis .

A curs cu demisii şi atacuri

A curs cu demisii şi atacuri

Au crus valuri de reproşuri şi acuzaţii din partea miniştrilor demisionari ai USR, care în acestă dimineaţă şi-au prezentat bilanţul mandatelor! Cel mai dur a fost ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă.