VICTORIE DRAMATICĂ A LUI DINAMO ÎN CASA LIGA 1, DUPĂ 4 LUNI ŞI JUMĂTATE! ”CÂINII” ÎNVING CHINDIA CU 1-0, CU MULT NOROC, ŞI PĂRĂSESC ULTIMUL LOC DIN CLASAMENT

Dinamo a obţinut a treia victorie în Liga 1 Casa Pariurilor, prima după 15 etape, luni, când a reuşit să învingă Chindia Târgovişte, scor 1-0, în runda a 19-a. Unicul gol al meciului a fost marcat de Carp, în minutul 62. În minutul 83, Daniel Popa a trimis în bară o lovitură de la 11 metri.

Primele şase locuri sunt ocupate de CFR Cluj - 51 de puncte, un meci mai puţin, FCSB - 43 de puncte, FC Voluntari - 33 de puncte, Rapid - 31 de puncte, CS Universitatea Craiova şi FC Botoşani, câte 30 de puncte.