ACADEMICA CLINCENI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-3. CÎMPANU ŞI VÎNĂ AU ADUS PUNCTELE AŞTEPTATE DE REGHECAMPF

Universitatea Craiova şi-a făcut treaba în partida cu Academica Clinceni, în direct la Look Sport, a câştigat cu 3-1 şi a revenit pe locul al patrulea în Casa Liga 1, la egalitate cu FC Botoşani.Mari favoriţi ai întâlnirii de la Giurgiu, oltenii nu au impresionat prin calitatea jocului, au arătat multe momente de slăbiciune, dar şi-au îndeplinit obiectivul şi au obţinut cele trei puncte. Cîmpanu a punctat primul, în minutul 21, după o centrare a lui Creţu în faţa porţii, iar emoţiile au apărut în minutul 37, când Robert Ion a găsit un şut foarte frumos, care l-a surprins total pe Pigliacelli. Era 1-1, dar lucrurile nu au apucat să se complice, pentru că acelaşi Cîmpanu a marcat înainte de pauză, din centrarea lui Ivan.

Distribuie:envelope-fillEmail